Fpk v4

Fundusz Poręczeń Kredytowych
w Jeleniej Górze

Twój partner w biznesie

Rating funduszu: A- z perspektywą "stabilną"
Fundusz Poręczeń Kredytowych
  • Jesteśmy dla Ciebie

IMG 6471wywW dniu 25.05.2019 r. Rada Nadzorcza Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o. o. w Jeleniej Górze dokonała zmiany na stanowisku Prezesa Zarządu Spółki. Nowym Prezesem Zarządu został Pan Marek Stefania.

Pan Prezes  zaprezentował nową koncepcję rozwoju Spółki. Rozwój firmy będzie opierał się o nowe produkty, w tym poręczenia zapłaty wadiów, gwarancje należytego wykonania kontraktu, poręczenia kaucyjne dla podwykonawców i poręczenia leasingów.  Spółka planuje wejście z produktami na teren całego kraju, poprzez sieć własnych oddziałów oraz punkty partnerskie, a także z wykorzystaniem nowoczesnych technik e-sprzedaży. Główne kierunki rozwoju Spółki to województwo dolnośląskie, łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie. Poniżej przedstawiamy notę biograficzną Pana Prezesa Marka Stefanina.


Nota biograficzna

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studiów podyplomowych z zakresu zarządzania bankiem komercyjnym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.  Przez 8 lat związany z bankowością komercyjną, pracował w Powszechnym Banku Kredytowym S. A. w Warszawie oraz Banku Przemysłowo Handlowym S. A. w Krakowie w pionie ryzyka kredytowego i windykacji oraz kierował placówką banku.  Od 2003r. tworzył Warmińsko-Mazurski Fundusz „Poręczenia Kredytowe” sp. z o. o. w Działdowie, którego był Prezesem Zarządu do 2012r. Prezes Zarządu Krajowej Grupy Poręczeniowej Sp. z o. o. w Warszawie do 28.06.2019 r. Był Członkiem Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Funduszy Poręczeniowych.  Wielokrotnie sprawował funkcję Członka Rad Nadzorczych w tym spółek z udziałem Skarbu Państwa. Od wielu lat związany z rynkiem poręczeniowym, współtworzył pierwsze standardy dla rynku poręczeniowego wraz z Krajową Grupą Poręczeniową i Związkiem Banków Polskich.

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Ok